Kineziotaping

Kinesiotaping je způsob léčby zdravotních problémů nejen pohybového aparátu, založený na aktivaci autoreparačních procesů organismu a útlumu bolesti. 

Kineziotaping pro prevenci úrazů k regeneraci i rehabilitaci

Pochází ze slova kineze = pohybovat. Tato technika se využívá jak ve sportovní sféře, tak i v regeneraci a rehabilitaci.

Technika Kinezio tapingu je obdobná s Kinesio-taping (nebo se také uvádí název Kinesio a Kineseo tejpování) a byla vyvinuta v osmdesátých letech chiropraktikem japoncem Dr. Kenzo Kasem. Princip účinku elastického tejpu je zcela nový a převratný jak pro sport, tak pro rehabilitaci, fyzioterapii a v neposlední řadě i lymfologii.

Je to způsob léčby pohybového systému založený na aktivaci autoreparačních procesů a útlumu bolesti. Kinesiotape je vyroben ze 100% bavlny. Díky elastickým vlastnostem pracuje v souladu s měkkými tkáněmi a proto je vhodný k léčbě akutních i chronických onemocnění pohybového systému, otoků atd.

Účinky kinesio tapu
Zmírňuje bolesti, podporuje svaly v pohybu, uvolňuje nahromaděnou lymfatickou tekutinu, koriguje osovost kloubů, napomáhá při uvádění svalu nebo kloubu do správné polohy pro rehabilitaci, pomáhá slabým svalům tím, že je uvádí do normální polohy, zlepšuje kinestetické povědomí postoje a osovosti.

navstevnost/visits/counter.php" width="1" height="1" alt="" border="0">